Kryeqyteti do të mbyllet! Burime për Dosja.al bëjnë me dije se Tirana do të kufízojë màsat shtrénguese për pàràndàlimin e përhàpjes së Covid-19.

Mësohet se Komíteti i Ekspértëve i ka pròpòzuar qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama mbýlljen e vendit nga e premtja deri të hënën, për të kufízuar lëvizjen e qytetarëve gjatë fùndjavës.

Megjithatë deri më tani nuk ka ende një njoftim zyrtar as nga ékspértët dhe as nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Nuk dihet nëse e njëjta màsë do të mérret edhe për qytete të tjera me numra të larta rastesh të inféktuara nga pandémia e koronavírusit.

Deri më tani në vendin tonë janë shënuar 39014 persona të inféktuara nga pandémia, ndërkohë që 822 prej tyre kanë ndérruàr jetë.

Nga ora 22:00 deri në orën 06:00 të mëngjesit nuk lejohet lëvizja e qytetarëve.

Load More In LAJME

Check Also

Mevlani i bën dhuratën e pazakontë Ledjanës: Mbaje mirë se kemi hasëm në studio, duan të na ndajnë

Mevlani zgjodhi një objekt që “largon syrin e keq” si dhuratë për Ledianën në takimin që p…