Covid i merr jeten ish-futbollistit dhe ish-trajnerit të Besëlidhjes Nikolin Lorencit. 70-vjeçari ishte shtruar prej disa ditësh në Spitalin Infektiv të Tiranës në gjendje të rëndë, por nuk mundi të shpëtonte na virusi.

Lorenci spikati si lojtar i Besëlidhjes në vitet ’60-’70-të, ndërsa luajti një pjesë të sezonit 1975-1976 me Vllazninë. Ai drejtoi skuadrën lezhjane si trajner në sezonin 1982-1983. Ai u shpërblye me titullin Mjeshtër Sporti, ndërsa në vitin 2018 u vlerësi me titullin Qytetar Nderi i Lezhës.

Nikolin Lorenci ia kushtoi gjithë jetën futbollit. Ngushellime familjareve

Load More In LAJME

Check Also

Rudina Magjistarit i ndodh e papritura, të ftuarit shfaqin simptomat e Covid-19 live ne emision

Çifti i kengetareve, Mihrije Braha dhe Naim Abazi ishin të ftuar në emisionin e Rudina Mag…