Home LAJME (page 89)

LAJME

Leja e qëndrimit afatgjatë në Greqi qe jep te drejten te punosh ne BE, ja si merret dhe si rinovohet

Leja e qendrimit afatgjatë ne Greqi (Epi makron diamenontos), konsiderohet si leja më e favorshme, aq më tepër që me disa kushte shtesë, kjo mund të shndërrohet në leje europiane, duke të dhënë të drejtën të punosh në vendet e BE-së. KUSHT I DOMOSDOSHËM për marrjen e statusit të rezidentit afatgjatë, është qëndrimi i vazhdueshëm në Greqi të paktën 5 …

Ngjela: Femra shqiptare është më e bukura në botë! Ja pse nuk jam martuar dhe të lë trashëgimtarë..

Spartak Ngjela ka dhënë një intervistë ku ka rrëfyer edhe arsyen se përse nuk ka preferuar që të martohet dhe të lërë trashëgimtarë. Jonida: Doja të flisnim pak për femrat. Një pjesë e rinisë tuaj ka qenë në periudhën e Enverit, një pjesë në periudhën e demokracisë, a mund të na thuash si ka ndryshuar femra para 90’ pas 90’, …

Shikoni se si përhapet koronavirusi përmes ajrit:5 rregulla qe duhet ti dini i thone eskpertet

Kur flisni ose këndoni pikat e peshtymes perhapen ato të imëta dhe të lehta mund të qëndrojnë në ajër. Nëse jeni të infektuar, ato pika mund të përmbajnë koronavirus, dhe hulumtimi i hershëm sugjeron që mund të jetë i vlefshëm për shumë minuta në orë ndaj prandaj duhet te mbahet maska pershkak se ndalon sperkatjen me peshtyme ne ajer. Ekspertët …

Rritr Euro dhe dollari fitojnë pikë ndaj lekut, ja si ndryshon kurba

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, euroja këmbehet sot me 123,87 lekë ose 0,10 lekë më shumë se të premten. Ndërsa monedha e gjelbër amerikane u forcua me 0,13 lekë dhe këmbehet me 106,35 lekë. Paundi britanik dhe franga zvicerane, këmbehen sot me lekun respektivisht në vlerat 136,60 lekë dhe 114,75 lekë. Monedha britanike por edhe franga zvicerane fituan …

1...888990...107Page 89 of 107

Zbulohet se për herë të parë dokumentet për CNN online, të cilat tregojnë një …

Çifti i kengetareve, Mihrije Braha dhe Naim Abazi ishin të ftuar në emisionin e …

Bamirësi Elvis Naçi ka dhënë lajmin e mirë për vogëlushen, Elifi e cila vuan …

Raportet mes shqiptarëve dhe serbëve vazhdojnë të jenë të te ns ion uara, vite …

Le ta pranojmë, të lash rrobat nuk është edhe një punë aq e këndëshme. …