Home LAJME (page 3)

LAJME

(Video) Rama nuk kursehet fare i thotë drejtoreshës: Je një shtrigë ti të ka dalë nami keq, kështu thonë të gjithë…

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” njoftoi hapjen e shkollës së re “Hasan Koçi” në Durrës, e cila u dë mtua nga tërmeti i 26 nëntorit Rama theksoi se godina ka kushtet e një shkolle si në çdo qytet të Evropës. I shoqëruar nga ministri për Rindërtim Arben Ahmetaj, Rama ka ndjekur nga afër përfundimin, përshtatjen …

Jetëgjati nuk bëhet jetëshkurtër, gruaja 99 vjeçe shërohet nga Covid-19

Margareta është banorja më e moshuar e Shtëpisë së të Moshuarve në Karlovac që mposhti koronavirusin. Pas një testi pozitiv për coronavirus, gjyshja 99-vjeçare vazhdoi trajtimin në Spitalin e Përgjithshëm Ogulin, megjithëse ishte asimptomatike. Pas tre javësh trajtimi në spitalin Ogulin, ajo u kthye në Shtëpinë e të Moshuarve “Sveti Antun”, ku u vendos për disa muaj, raporton n1.hr.

Po pret një fëmijë/ Sara e dashura e Ledrit futet në allçi: Do habiteni përse e ka bërë ajo këtë gjë shtatzënë

Do vetëm edhe pak kohë që fëmija i shumëpritur në familjen Vula të vijë në jetë. Sara dhe Ledri duken shumë të emocionuar që do të bëhen prindër për herë të parë, teksa vazhdimisht i mbajnë të azhurnuar fansat me më të rejat rreth tyre. Së fundmi, Sara duke dashur të mbajë kujtimet e shtatzënisë, ka realizuar diçka vërtetë të …

I madhi Luftar Paja feston datëlindjen sot, ja sa vjeç mbush aktori i madh nga Mallakastra: Të mira dhe shëndet pastë!

Luftar Paja, artisti i madh shqiptar feston sot ditëlindjen. Aktori i sa e sa filmave bën sot 79 vjeç. Aktori i humorit Luftar Paja (1941) | Aktoret Shqiptare Aktori i shquar i skenës dhe ekranit, “Artisti i popullit” Luftar Paja u lind në Gorishovë të Mallakastrës më 1 dhjetor 1941, dhe sot bën më shumë gjysmë shekulli në skenë. Qysh …

Lajm i mirë! Banka Botërore do të japë 10 milionë euro për familjet e varfëra shqiptare, ja si do të përfitohet

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Recica, ka njoftuar se ka diskutuar me drejtorin e Bankës Botërore për Kosovën, Massimiliano Paolucci, lidhur me fillimin e implementimit të projektit të kësaj banke për mbështetje ndaj familjeve të varfëra në Kosovë. Shkrimi i plotë: Në funksion të jetësimit të reformave tona, sot zhvillova një takim virtual me drejtorin e Bankës Botërore …

I ftohti i madh po vjen në Shqipëri/ Temperaturat do të shkojnë në -3 gradë në këto vende

Me sa po shohim te gjithe dimri ka ardhur plotesisht ne vendin tone dhe sipasa specialisteve, moti ne të gjithë territorin do të karakterizohet nga vranësira dhe reshje të izoluara shiu. Madje keto dite në zonat malore priten edhe shfaqje të flokëve të oarë të dëborës, teksa në pjesën e dytë të ditës kushtet e motit do të vijojnë përmirësimin. …

Epidemiologu Alimehmeti tregon si do të jetë ky dimër: Kur vaksina te vije tek ne, mund të mos ketë më vlerë për shqiptarët

Epidemiologu Ilir Alihmehmeti zbuloi se është prekur dhe është karantinuar në banesë. Ai tha ka ndjerë disa simptoma të lehta dhe thote se“Me kalimin e sezonit të dimrit ne do ta vëmë re më qartë efektivitetin e vaksinës. Kemi nevojë për më shumë të dhëna për ta kuptuar. Është e rëndësishme të pritet koha e duhur për të pritur konkluzionet …

Studimi i fundit i Oksfordit: Ja sa zgjasin pasojat e Covid-19 tek mushëkrite e të infektuarve

Në një studim nga Universiteti i Oksfordit, tek 10 pacientë u përdor një taktikë e re skanimi për të identifikuar ekfektet e covid që nuk duken nga skanimet konvencionale. BBC shkruan se një gaz i quajtur ksenon u përdor gjatë skanimeve me rezonancë magnetike për të krijuar imazhe të dëmtimit të mushkërive. Ekspertët e mushkërive thanë se një test që …

1234...107Page 3 of 107

Çifti i kengetareve, Mihrije Braha dhe Naim Abazi ishin të ftuar në emisionin e …

Bamirësi Elvis Naçi ka dhënë lajmin e mirë për vogëlushen, Elifi e cila vuan …

Raportet mes shqiptarëve dhe serbëve vazhdojnë të jenë të te ns ion uara, vite …

Le ta pranojmë, të lash rrobat nuk është edhe një punë aq e këndëshme. …

Deputetja Rudina Hajdari, uron në ditën e tij të lindjes vëllain e saj të …