Home LAJME (page 2)

LAJME

Tirana do te shkoje në karàntínë? Ja kur prítet të mbyllet!

Kryeqyteti do të mbyllet! Burime për Dosja.al bëjnë me dije se Tirana do të kufízojë màsat shtrénguese për pàràndàlimin e përhàpjes së Covid-19. Mësohet se Komíteti i Ekspértëve i ka pròpòzuar qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama mbýlljen e vendit nga e premtja deri të hënën, për të kufízuar lëvizjen e qytetarëve gjatë fùndjavës. Megjithatë deri më tani nuk ka ende …

E gjeni dot se kush është kjo vogëlushe/ Sot e ka bërë krenare Shqipërinë në gjithë botën

Rita Ora festoi 2 ditë më parë 30-vjetorin e lindjes dhe mes urimeve të shumta, ai më speciali ishte i nënës së saj, Verës. Ajo ndau një foto të vjetër të Ritës dhe përmes saj tregoi gjithë historinë e jetës së tyre. Vera rrëfeu se kur lëvizën drejt Mbretërisë së Bashkuar nuk kishin asgjë, përveç njëri-tjetrit si familje. Më pas …

Sindi dhe Melisa u zunë keq, Shqipja futet në mes dhe kër cënon keshtu

Në puntatën e djeshme të “Përputhen” plasi keq sherri mes Melisës dhe Sindit. Sindi u shpreh se Melisa “bën me të gjithë vetëm për një kafe”. Pas deklaratës së saj, Melisa doli nga studioja dhe shpërtheu në lot në prapaskenë. Të gjithë konkurrentët e tjerë e ndoqën nga pas. Rreth situatës në fjalë ka reaguar së fundmi dhe Shqipe Hysenaj, …

A do të mbyllemi pas 2 javësh? Ja lajmi i mire qe jep Brataj sqaron njëherë e mirë

Komuniteti Teknik i Ekspertëve, deklaroi sot (datë: 02.12.2020) se do të mbeten në fuqi masat e deritanishme, por që mund të ndryshojnë në varësi të situatës epidemiologjike në vend ndaj duhet te jemi te kujdesshem. Brataj theksoi se mbyllja e lokaleve e restoranteve në orët e vona të natës ka prodhuar efikasitet. dhe ulje te te infektuarve. Ai tha se:“Sot …

123...107Page 2 of 107

Çifti i kengetareve, Mihrije Braha dhe Naim Abazi ishin të ftuar në emisionin e …

Bamirësi Elvis Naçi ka dhënë lajmin e mirë për vogëlushen, Elifi e cila vuan …

Raportet mes shqiptarëve dhe serbëve vazhdojnë të jenë të te ns ion uara, vite …

Le ta pranojmë, të lash rrobat nuk është edhe një punë aq e këndëshme. …

Deputetja Rudina Hajdari, uron në ditën e tij të lindjes vëllain e saj të …