Home LAJME (page 107)

LAJME

A do rikthehet karantina në Shqipëri? Ja si përgjigjet ekspertja Tomini

Eugena Tomini, Ekspertja e Institutit të Shëndetit Publik, ka folur për situatën aktuale te pandemisë në vendin tonë. Kryesisht ajo ka folur per spitalin Covid3 i cili sipas fjaleve te saj sqaruese do te perdoret per ata paciente qe kane kaluar nga Covid1 dhe Covid2 dhe qe kane ende nevoje per trajtim spitalor. “Te Covid-3 mund të shtrohen edhe pacientë …

Rikthehet Izolimi/ Qeveria merr vendimin, kur do mbyllen bizneset dhe si do dalim nga shtëpitë? Ja Orari…

Rikthehet izoilimi i pjesshëm në Kosovë. Qeveria ka miratuar pak më parë vendimin për masat e veçanta për mbrojtjen nga COVID-19 duke vendosur që: personave mbi moshën 65 vjeçare u lejohet dalja jashtë shtëpisë gjatë orarit 6:00- 10:00 dhe 16:00-19:00; të gjitha qendrave tregtare në tërë territorin e Republikës së Kosovës u ndalohet veprimtaria nga ora 21:00 deri në orën …

Qeveria po diskuton mbylljen, nis nga data 9 nëntor, ja plani i ri

Komiteti teknik i ekspertëve ka thene se duhet te filloj mbyllja graduale per te ulur numrin e te infektuarve pasi numri por rritet shume dhe duhen nje mbyllje e vendeve ku hapet me shume virusi. Po diskutohet se baret dhe restorantet do të mbyllen nga ora 18:00 e pasdites deri në 06:00 të mëngjesit. Mbyllja pritet të fillojë që nga …

‘Ka nje plan per 3 karantina’, parashikimi i bujshem i Cakos do ju le pa fjale: ‘Do te hidhet nje virus tjeter..’

Numri i te infektuarve ne itali eshte i larte dhe cdo dite po rritet dhe diten e hënën 2 nëntor Kryeministri Giuseppe Conte do të paraqitet në Parlament për komunikimet mbi emergjencën Covid. Sipas burimeve parlamentare, Kryeministri do të jetë në Dhomë në 12 ndërsa pritet në Senat në 17. Mbylljet e synuara për 2/3 javë: Napoli, Torino dhe Milano …

12 vite priti për t’u bërë me fëmijë dhe bekohet nga Zoti/ Gruaja lind 6 vajza njëherësh, do mrekulloheni kur të shikoni sa janë rritur

Si shumë çifte, Janet dhe Graham Walton dëshironin të kishin fëmijë, por për shumë vite nuk munden të kishin fëmijë. Pas shumë përpjekjesh të pasuksesshme, ata iu drejtuan mjekësisë por edhe në këtë rast nuk patën sukses. Pas gati 12 vitesh mrekullia e madhe ndodhi për ta. Ajo lindi dhe jo një, as dy fëmijë por plot 6 vajza. Edhe …

Shqiptarja e tregon me lot në sy: Burri im e shkonte me ato femrat e rrugëve më linte pa bukë mua për ato, kushëriri i tij m’i tregoi pamjet me

E ftuar në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare, ka qenë një vajzë e quajtur Hybe e cila ka treguar historinë e saj. Ajo që 14 vjeç ka njohur një djalë i cili e ka mbajtur atë pranë duke e kër cënuar dhe me imponim. Ajo u detyrua që të martohej me të dhe të krijonte …

Humb jetën aktori që luante në telenovelën që e ka parë çdo grua shqiptare: Në zi bota e serialeve!

Aktori shumë i njohur nga rolet e tij në telenovela, Ricardo Blume është ndarë nga jeta në moshën 87-vjeçare. Aktori është shumë i njohur në Shqipëri pasi ka luajtur në telenovelat “Maria e lagjes”, “E padj allëzuara”, “Pla gët e dashurisë”, “Kujdes nga engjelli”, etj. Blume ishte aktiv në televizion deri para 5 vitesh. Deri më tani nuk janë zbuluar …

Ta rrëqeth shpirtin si është bërë/ Aktori i madh Koço Devole në krah të Piperos: Koronavirusit ia hodhi ka një sëmundje të

Gjatë ditës së sotme eshte bere publik fakti, se aktori i njohur i humorit Koço Devole ndodhet në gjendje të rënduar shëndetësore, Në këto orë të fundit, aktori po reagon mirë dhe është duke u trajtuar për pasojat e sëmundjes, pasi Devole është konfirmuar negativ për Covid-19 ditën e djeshme por gjendja shëndetësore është rën duar si pasojë e sëmundjes …

1...106107108...170Page 107 of 170

Mevlani zgjodhi një objekt që “largon syrin e keq” si dhuratë për Ledianën në …

Reshjet e shiut, të shoqëruara me erëra të forta pritet të nisin sërish në …

Nga dita e djeshme ka hyrë në fuqi marrëveshja për lëvizjen e qytetarëve nga …

Enxhëll u largua papritur nga “Love Story” puntatën e të hënës duke i habitur …

Kryeministri Edi Rama tha gjatë një konference për shtyp me gazetarët se qeveria e …