Home LAJME

LAJME

Rudina Magjistarit i ndodh e papritura, të ftuarit shfaqin simptomat e Covid-19 live ne emision

Çifti i kengetareve, Mihrije Braha dhe Naim Abazi ishin të ftuar në emisionin e Rudina Magjistarit por për shkak të disa simptomave për Covid-19 që Naimi ka ndjerë, janë izoluar në shtëpi dhe po presin rezultatin e tamponit. E për këtë arsye, ata nuk i shkuan dot në emision dhe intervista u zhvillua me “Skype”. Pjesë nga biseda: Rudina Magjistari: …

Jepet lajmi i mirë nga Elvis Naçi: Shqipëtarët i shpëtuan jetën vogëlushes Elif, thoni marshalla lotët e nënës së saj u thanë!

Bamirësi Elvis Naçi ka dhënë lajmin e mirë për vogëlushen, Elifi e cila vuan nga tu mori në kokë. Në një postim të tij në rrjetin social, Naçi zbulon se vogëlushja i është nënshtruar me sukses operacionit në Turqi. Hoxha falenderon shqiptarët për kontributet e tyre, teksa shton se një tjetër nënë që lotët i peshonin rëndë mori një mundësi …

Shqiptari kujdeset për gruan 92 vjeçe serbe: Na ka trajtuar si fëmijët e saj, duhet t’ia ktheja nderin edhe unë

Raportet mes shqiptarëve dhe serbëve vazhdojnë të jenë të te ns ion uara, vite pas lu ftës në Kosovë. Por në një fshat të Prishtinës politika, problemet etnike dhe dallimet fetare midis fqinjëve nuk ekzistojnë. Për shumë vite Fadil Rama ndihmon një të moshuar serbe 92 vjeçare që jeton e vetmuar dhe pa përkujdesje. Kështu ai po nderon sikur të …

Kur të lani rrobat shtoni edhe këtë përbërës që çdo grua e ka në shtëpi dhe rrobat tuaja do të lahen më mirë se më parë: Nuk do mbeten njollat e verdha të djersës!

Le ta pranojmë, të lash rrobat nuk është edhe një punë aq e këndëshme. Gjithmonë mbeten njolla, erë e keqe dhe disa rroba humbin ngjyrën e tyre. Por nëse doni të kurseni kohë, para dhe energji, shikoni këtë truk të thjeshtë dhe natyral që do t’i bëjë rrobat tuaja të freskëta dhe rrezatuese me bardhësi. Njollat ​​që nuk ikin, aromat …

Azem Hajdari i riu ka datëlindjen sot, e motra Rudina e uron me fjalë shpirti: Njësoj si babai, jam e bekuar i miri i motrës!

Deputetja Rudina Hajdari, uron në ditën e tij të lindjes vëllain e saj të vogël, Azemin, i cili mban dhe emrin e të atit të ndjerë. “Ashtu si babi, Azemi lë shenjë në jetët e atyre që prek e takon”, shkruan Rudina. Azem Hajdari mban emrin e të atit, pishtarit të demokracisë Azem Hajdari. “Unë jam e bekuar sepse nuk …

Elvis Naçi hap biznes të ri bashkë me gruan u thotë shqiptarëve: Lutuni që të na shkoj mirë dyqani se do u japim një shtëpi një shqiptari të varfër

Imami dhe ligjëruesi i besimit musliman ka nisur një biznes syzesh dhe ndërsa e reklamon në profilin e tij në Facebook ka bërë një thirrje të gjithë ndjekësve në faqen e tij që të luten që biznesi t’i shkojë mbarë. Ai eshte imami qe e duan te gjithe dhe te gjithe luten per te pasi ai eshte i vetmi shqiptar …

(Fotot) Do mbeteni pa fjalë, Nora zbuluron shtëpinë për festa/ Ja në çfarë luksi jeton ajo dhe vajza e saj e vogël

Nora është ndër personazhet më të ndjekur në rrjete sociale, ku është shumë aktive me postime nga përditshmëria apo projektet e reja. Ndërsa sot këngëtarja na ka ofruar një pamje brenda shtëpisë së saj. Nora ka postuar një video ku tregon një kënd të shtëpisë, aty ku ka vendosur pemën dhe oxhaku. Me pemën e zbukuruar me të roztë dhe …

123...107Page 1 of 107

Çifti i kengetareve, Mihrije Braha dhe Naim Abazi ishin të ftuar në emisionin e …

Bamirësi Elvis Naçi ka dhënë lajmin e mirë për vogëlushen, Elifi e cila vuan …

Raportet mes shqiptarëve dhe serbëve vazhdojnë të jenë të te ns ion uara, vite …

Le ta pranojmë, të lash rrobat nuk është edhe një punë aq e këndëshme. …

Deputetja Rudina Hajdari, uron në ditën e tij të lindjes vëllain e saj të …